Sain KAUNIS BLOGI-Tunnustuksen "Miss Bubble´s lifestyle"-blogista. Kiitos kaunis!
Tässä tunnustuksessa tulisi kertoa 8 asiaa itsestään ja haastaa Blogeja mukaan. Ihan alkuun haastan seuraavat blogit:
"Tuulan kortit ja askartelut"
"Pinskun puuhastelut"
"Koristenappi"
"Nuttuliina"
"Huojuva korttitalo"
"Elämän pyörteissä"
Olkaapa hyvät!
Ja sitten ne 8 asiaa minusta. Saa nauraa ja olla nauramatta. :)
1. On niitäkin päiviä, jolloin vetäsen vain jumpsuitin päälleni enkä meikkaa lainkaan ja heittäydyn sohvalle ja katselen boxilta muutaman jakson "Ilman Johtolankaa" putkeen.
2. Olen melko pitkään jo kerännyt meidän itsejuomistamme viinipulloista korkkikorkit talteen. Lasituopissa ne ovat ja tuoppi vasta puolillaan.
3. saan monesti vuosisadan ideoita, mutta se toteutus on niin hankalaa, että ideani kuolevat siihen paikkaan.
4. Olen 200 gramman päässä välitavoitteestani painoni suhteen. Se 200 grammaa voi olla todella vaikea saada pois. Ainakin pysyvästi. Pomppii niin ylös ja alas.
5. En pysty ajamaan polkupyörällä enkä uimaan vaikka molemmat olivat vielä kolme-neljä vuotta sitten kivoja juttuja.
6. Syön paljon mielummin kulhollisen viinirypäleitä ja hedelmälohkoja, mangoa, banaania yms kuin karkkia.
7. Tykkään lakata varpaankynnet tummemmilla punasävyillä, mutta käsien kynnet vaaleilla ja läpikuultavilla, jos edes lakkaan käsistä.
8. Nukun kissan kanssa lusikassa. :D Ok, sylikkäin, vierekkäin, miten vaan sanottuna lähekkäin.
Jos ei ole varjoja, ei erota mikä on valoa, ja jos ei koskaan itke, ei ymmärrä miten ihanaa on hymyillä.
Kaunis blogi-tunnustus

Tilaa:
Lähetä kommentteja (Atom)
JOKO LUIT TÄMÄN?
Nukkekotiasiaa ja kysymys lukijoilleni
Nukkekotiasialla olen tällä kertaa. Muutoksia on luvassa ja tarvitsen sinun apuasi. Vastaus kysymykseeni riittää. Sitä kysymystä ennen kerro...

Kiitos <3 Kiva lukea sinusta hiukka enempi :)
VastaaPoistaMuutama samanlainen asia ja itsekin kerään viinipullojen korkkeja. En tiedä miksi, sisustusjuttuja Mariskoolissa :D
VastaaPoistaSisustusjuttuja se varmaan on mullakin. Enemmänkin, kuin pitää laskua juomisistaan. :D :D en ainakaan vielä ole muutakaan järkevää siitä keksinyt.
VastaaPoistaKiitos, vastailtu on.
VastaaPoistaKiitos tunnustuksesta :)
VastaaPoista