Hae tästä blogista

Inspiration haastaa! 2

Tätä kuvaa saa käyttää linkitykseen

Nyt voin sanoa jo virallisesti, että Inspiration haastaa!-haaste startannut käyntiin ja täydessä tohinassa! Tammikuu takana ja arvonta suoritettu. Voimme siirtyä seuraavaan osioon, eli Inspiration haastaa helmikuussa!

Luethan ohjeet tarkasti ja kysy, jos sinulla on kysyttävää! 
Muistutan vielä, että haasteen jokainen osa kestää kuukauden, eli sinulla on kuukausi aikaa tehdä näitä teeman mukaisia atc-kortteja se sallittu määrä ja sitten osallistut arvontaan kuun loputtua! Jokainen 12 osaan osallistunut osallistuu myös vuoden päästä mega-arvontaan! 

TÄLLÄ HETKELLÄ mega-arvontaa kohti ovat menossa kaikki tammikuussa osallistuneet, eli karsintoihin pääsivät seuraavat 14 henkilöä:

-Enkuli
-Manumiina
-Kainis
-Funchis
-Marita
-Raija Annikki
-Heenu
-Ulriikka
-Kotilaiska
-Loreal blondi
-Maca
-Anemone
-Paula
-Sisko

Kukaan muu EI voi enää voittaa mega-arvonnassa, mutta jatkossa näemme, ketkä listalla pysyvät, ketkä tipahtavat! Sen sijaan sinä, joka et ole tuossa listassa mukana, voit yhä voittaa kuukausi-arvonnoissa! Se on avoinna joka kuukausi kaikille osallistujille!



HELMIKUUSSA TEHDÄÄN

MUSTIA JA VALKOISIA 

KORTTEJA 

KIRJAIMILLA D JA E



Osallistumisaikaa helmikuun loppuun saakka.

Huomaathan, että esim. harmaa tai seepia eivät ole musta väri. Samaten beige tai haalean keltainen eivät ole valkoinen väri. 


Minun mallikorttini:
DOMINO(varattu)

EROTIIKKA



Tulkaa mukaan ja tehkää molemmista kirjaimista yksi atc annetuilla väreillä. Samaan postaukseen molemmat kortit ja samaan postaukseen linkki Inspirationiin! 

Kopioi osoiterivi siitä tekemästäsi postauksesta! Ei etusivusi tai google+-sivusi, vaan SE POSTAUS, jossa korttisi ovat! SITTEN VASTA tule takaisin tänne ja kommentoi ja liitä osoiteriville se sinun postauksesi osoite! 

En lähde etsimään etusivujen tms kautta oikeaa postausta. En välttämättä kuitenkaan kerkeä samana päivänä käydä kurkkimassa töitäsi. Voi mennä vaikkapa kuun loppuun saakka! 


OHJEET! 
Toimi näin, ja olet mukana Inspiration haastaa!-haasteessa ja arvonnassa!

1. Lue Inspirationin sivulta kuukauden ohjeet. Mitkä aakkoset, mikä väri. 

2. Tee kuukauden ohjeiden mukaiset ATC-kortit:Aakkosten mukaiset aiheet ja värin mukainen väritys ja nimeä atc:t aakkosten mukaisesti korttisi teemaan sopien. 

ESIMERKKI: Jos aiheena olisi AAKKOSET: ABC, VÄRI:KELTAINEN, tulisi sinun tehdä kolme atc-korttia, jotka kaikki ovat väriltään keltaisia. 
Yhdessä on jokin A-kirjaimella alkava teema, vaikkapa auto. 
Toisessa B:llä alkava, kuten banaani ja
kolmas keltainen atc-korttisi teema alkaisi C:llä, vaikkapa Cup Cakes. 
Sanojen ei tarvitse olla suomen kielisiä, mutta ne pitää olla oikeita sanoja, jotka löytyvät sanakirjoista, googlella tai muulla tavalla! Ei siis aleta itse keksimään uusia sanoja. 
ATC:issasi EI tarvitse olla aakkosmerkkejä esillä.  nimeä kuitenkin  työsi sen mukaan, mistä korttisi kertoo. Esim. Auto-kortti voi olla nimeltään vaikkapa Auto, keltainen Auto, Ajoneuvon kyydissä tms. Sen mukaan minä tiedän, mistä korttisi kertoo ja että se on ohjeen mukainen.

3. Tee blogiisi postaus, jossa julkaiset yhtä aikaa samassa postauksessa kaikki kyseisen kuukauden Inspiration haastaa! atc-korttisi. Samaan postaukseen linkki Inspirationin kyseisen kuukauden haasteeseen!(Linkitysohje ekassa inspiration haastaa-postauksessa)

4. Käy kommentoimassa Inspirationissa kyseisen kuukauden haasteen kommenttilaatikkoon osallistumisestasi. Muistathan, että lisäät oikeaan postaukseen suoran linkin myös sinun blogiisi! (Ohje ekassa Inspiration haastaa-postauksessa! )En ala etsimään etusivulle linkitettyjä tai googleprofiiliin linkitettyjä kommentteja, että missä ne oikeat atc:t ovat. 

5. Sitten vaan odotetaan kuun loppua ja arvontaa sekä ennen kaikkea uutta osiota! Arvonta on aina kuun vaihteessa, siis 12 arvontaa vuodessa. Lisäksi vuoden loputtua lisäarvonta kaikille ajallaan 12 osaan osallistuneille!

HUOM! Löydät blogistani Inspiration haastaa! haasteet kategoriasta nimellä "Inspiration haastaa!" 


Kategoriat löydät AINA blogini Oikeasta reunasta! 


Ja aiheeseen sopivaa inspiraatiomusaa. ;)


14 kommenttia:

Kainis kirjoitti...

Tässä korttini paluupostissa:)
http://kaunistuu.blogspot.com/2014/02/inspiration.html

Funchis kirjoitti...

Täällä lisää mustaa ja valkoista kera D:n ja E:n. Ihana haaste, kiitos siitä sinulle.

Maca kirjoitti...

Täällä minun korttini.

Vilimarika kirjoitti...

MACA: http://macanolennainen.blogspot.fi/2014/02/inspis-haasteen-d-ja-e.html

Loreal Blondi kirjoitti...

Mukaan hauskaan ja innoittavaan haasteeseen mustavalkoisin kortein tietty :)

Manumiina kirjoitti...

Tykkään värihaasteista ja siksi oli kivaa, että ehdin vielä osallistumaan tähän ennen matkaani.
Maaliskuussa sitten taas - niin mikähän väri silloin :)

Heenu kirjoitti...

Olipas mielenkiintoista, joutui hieman pohtimaan tehtävän antoa. Kiitos mukavasta haasteesta.

Anemone kirjoitti...

Täällä minun D ja E korttini !
Kiva värihaaste.

Ulriikka kirjoitti...

Täällä minun korttini.

Marita kirjoitti...

Kiitos haasteesta!

Paula kirjoitti...

Muumikorteilla mukana :)

Raija Annikki kirjoitti...

Täällä korttini. Viime tipassa melkein..

Anu-Riikka L. kirjoitti...

Mukana ollaan :) Tälläkertaa ajoissa.

Vilimarika kirjoitti...

http://ulriikantouhut.blogspot.fi/2014/02/inspiration-haastaa-2-helmikuu.html

Ulriikka

JOKO LUIT TÄMÄN?

Luisin kamala ötökkä invaasio

Kisuystäväni tahtoo kertoa erityisesti sinun kisukamuillesi varoittavan sanasen.  kukkuluuruu! Kamut hei, jotai ihan kamalaa tapah...