tätä kuvaa saa käyttää linkitykseen
Tässä se nyt on! Ensimmäinen osa vuoden mittaisesta Inspiration haastaa!-haasteesta.
Luethan ohjeet tarkasti ja kysy, jos sinulla on kysyttävää!
Muistutan vielä, että haasteen jokainen osa kestää kuukauden, eli sinulla on kuukausi aikaa tehdä näitä teeman mukaisia atc-kortteja se sallittu määrä ja sitten osallistut arvontaan kuun loputtua! Jokainen 12 osaan osallistunut osallistuu myös vuoden päästä mega-arvontaan!
TAMMIKUUSSA TEHDÄÄN KELTAISIA KORTTEJA KIRJAIMILLA A, B JA C.
Osallistumisaikaa tammikuun loppuun saakka.
Minun mallikorttini:
AUTOMOBILE
BANANAS
Cup cakes
Toimi näin, ja olet mukana Inspiration haastaa!-haasteessa ja arvonnassa!
1. Lue Inspirationin sivulta kuukauden ohjeet. Mitkä aakkoset, mikä väri.
2. Tee kuukauden ohjeiden mukaiset ATC-kortit:Aakkosten mukaiset aiheet ja värin mukainen väritys ja nimeä atc:t aakkosten mukaisesti korttisi teemaan sopien.
ESIMERKKI: Jos aiheena olisi AAKKOSET: ABC, VÄRI:KELTAINEN, tulisi sinun tehdä kolme atc-korttia, jotka kaikki ovat väriltään keltaisia.
Yhdessä on jokin A-kirjaimella alkava teema, vaikkapa auto.
Toisessa B:llä alkava, kuten banaani ja
kolmas keltainen atc-korttisi teema alkaisi C:llä, vaikkapa Cup Cakes.
Sanojen ei tarvitse olla suomen kielisiä, mutta ne pitää olla oikeita sanoja, jotka löytyvät sanakirjoista, googlella tai muulla tavalla! Ei siis aleta itse keksimään uusia sanoja.
ATC:issasi EI tarvitse olla aakkosmerkkejä esillä. nimeä kuitenkin työsi sen mukaan, mistä korttisi kertoo. Esim. Auto-kortti voi olla nimeltään vaikkapa Auto, keltainen Auto, Ajoneuvon kyydissä tms. Sen mukaan minä tiedän, mistä korttisi kertoo ja että se on ohjeen mukainen.
3. Tee blogiisi postaus, jossa julkaiset yhtä aikaa samassa postauksessa kaikki kyseisen kuukauden Inspiration haastaa! atc-korttisi. Samaan postaukseen linkki Inspirationin kyseisen kuukauden haasteeseen!(Linkitysohje ekassa inspiration haastaa-postauksessa)
4. Käy kommentoimassa Inspirationissa kyseisen kuukauden haasteen kommenttilaatikkoon osallistumisestasi. Muistathan, että lisäät oikeaan postaukseen suoran linkin myös sinun blogiisi! (Ohje ekassa Inspiration haastaa-postauksessa! )En ala etsimään etusivulle linkitettyjä tai googleprofiiliin linkitettyjä kommentteja, että missä ne oikeat atc:t ovat.
5. Sitten vaan odotetaan kuun loppua ja arvontaa sekä ennen kaikkea uutta osiota! Arvonta on aina kuun vaihteessa, siis 12 arvontaa vuodessa. Lisäksi vuoden loputtua lisäarvonta kaikille ajallaan 12 osaan osallistuneille!
HUOM! Löydät blogistani Inspiration haastaa! haasteet kategoriasta nimellä "Inspiration haastaa!"
Kategoriat löydät AINA blogini Oikeasta reunasta!
Ja aiheeseen sopivaa inspiraatiomusaa. ;)
Ihana haaste. Laitanin hihat heilumaan.
VastaaPoistaKiitos mukavasta, erilaisesta haasteesta.
VastaaPoistaToivottavasti korttini ovat sääntöjen mukaiset :)
Kortit valmiina. Ihanaa viikonloppua.
VastaaPoistaEnkuli, laitatko vielä linkin korttipostaukseesi.
VastaaPoistahttp://enkulinkasityot.blogspot.fi/2014/01/atc-kortteja_5.html
VastaaPoistaOsallistun näillä korteilla.
VastaaPoistahttp://kaunistuu.blogspot.com/2014/01/a-b-c.html
Kiva haaste ja koko haasteen idea. Kiitos siitä. Täällä minun keltaiset kolmoseni.
VastaaPoistaolipa kiva haaste!
VastaaPoistaTäällä keltaisa . Kiitos mukavasta haasteesta.
VastaaPoistaKolmella kortilla mukaan. Olipa kiva haaste !!
VastaaPoistaKolmella kortilla mukaan.
VastaaPoistaMukana ollaan.
VastaaPoistaTäällä mun keltaset ABC kortit
VastaaPoistaKun kolmea pyydettiin tein neljä ATC-korttia, ei kai haittaa?
VastaaPoistaHyvää inspismusaa, kiitos ja komiat kortitkin mallina!
Täällä minun korttini.
VastaaPoistaOlipas haastetta kerrakseen :)
VastaaPoistaMukana kuitenkin, toivottavasti kortit kelpaavat mukaan...
Hauska haaste herätti minut ATC-unesta :D Mukana siis!
VastaaPoistaSilpputehtaalla valmista!
VastaaPoistaHyvä kun löysin tänne! Oli kiva tehdä keltaisa kortteja!!
Alma desde berinjela com limão emagrece mesmo.
VastaaPoista